trende

Müze Taşıma ve Nakliye

Müze Taşıma ve Nakliye

Birçok konuda nakliyat işlemi yapılır ve müze taşıma nakliye ve nakliyat işlemi de bunlardan biridir. Nakliyat işleminde müze ve müzelerde ki tarihi eserlerin taşınması, oldukça önemlidir. Ancak tarihi eser taşıma durumu, nakliyat sürecinde sıklıkla yapılmaz. Talep edildiği takdirde, müze taşıma işlemi yapılan bir nakliye türüdür.

Müze Taşıma Hizmeti

Zaman zaman müzelerde yapılan kazılarda müzelerin yerinin değiştirilmesinde ya da müze temizliklerinde, içerisinde bulunan eserlerin farklı bir alana taşınmasında nakliyat firmaları tercih edilir. Müze taşımacılığı diğer bilinen taşıma işlemlerinde olduğu gibi oldukça hassas bir işlemdir. Aynı zamanda burada gerçekleştirilen taşıma işlemini, alanında profesyonel ve tecrübeli bir ekip tarafında sağlanmalıdır. Firmamız bu konuda uzman ekip ile birlikte çalıştığı gibi müze taşımacılığında da oldukça hassastır. Diğer taşıma hizmetlerine göre müze taşımacılığı, daha az talep gören bir nakliyattır. Ancak müzenin belirli durumlara göre taşınma sürecinde, firmamız ile iletişime geçtiğiniz takdirde beklenilen hizmet sağlanır.

Hassas ve Titiz Müze Nakliyat Sistemi

Müzede bulunan parçaların değerli olması ile birlikte paketlenme aşaması, taşınması, aracı yerleştirilmesi ve nakliyat sürecinde herhangi bir problem olmaması adına, dikkatli bir çalışma yapılır. Müze taşıma da çizik, kırılma ya da hasar gibi çeşitli durumların olmaması adına, profesyonel ve tecrübeli bir çalışma gerçekleşir. Aynı zamanda yüksek binalarda yer edilen müzeler içinde, asansörlü taşıma hizmeti sağlanır. Asansörlü taşıma ile birlikte aynı zamanda paketleme esnasında da, teknolojinin olanakları kullanılır. Profesyonel bir anlayış ile yapılan işlemlerde, müze taşımacılığı için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Müze Taşıma Hizmetinde Kaliteli Nakliye

Günümüzde tarihi eserlerin bulunduğu pek çok müze yer alır. Müze taşıma konusunda, kaliteyi ve güveni ön planda tutan firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamız ile iletişime geçtiğiniz takdirde, tecrübeli ve profesyonel ekibimiz müzenin bulunduğu adrese gelerek tarihi eserlerin taşınmasında hizmet gösterir. Tarihi eserler hassas davranılması gereken ürünlerdir. Bu konuda titiz davranan taşıma hizmetimiz, eşyaların yerleştirilmesi ve ambalajlanmasında gerekli özeni gösterir. Müze taşıma işleminde günler süren bir nakliyat gerçekleşmez. Müze yetkilisinin firmamız ile iletişime geçmesi ile birlikte zamandan tasarruf ederek bir hizmet gerçekleşir. Burada karşılıklı memnuniyet hem firma açısından hem de müşteri açısından önem verilen bir durumdur. Bulunduğumuz noktadan, istenilen noktaya nakliyat gerçekleşirken, dikkatli ve hassas davranılır. Aynı zamanda müze taşımacılığı hizmetinde profesyonel bir süreç yönetilir. 

Planlı Müze Taşıma

Tarihi eserlerin değeri korunarak donanımlı bir sistem görülür. Firmamız diğer taşıma işlemlerinde olduğu gibi müze taşımacılığı içinde, planlı bir çalışma sağlar. Burada önceden müzedeki eşyaların görülmesi, nasıl paketlenmesi gerektiği ve buna dair çeşitli izlenimler yapılır. Ardından müze yetkilisi ile görüşülüp, taşıma işlemi istenilen noktaya gerçekleşir. Taşıma sürecinde yolda ya da ekstra durumlarda, sarsıntılara karşı eşyalar vakumlu paketleme ile paketlenir. Bununla birlikte taşıma hizmetinde oldukça ekonomik bir hizmet görülür. Yalnızca müze taşımacılığı için değil diğer taşıma hizmetlerinde de, bütçeye uygun nakliyat sistemi sağlanır.

Ekonomik ve Profesyonel Firma

Müze taşıma, maddi açıdan önem taşıdığı gibi manevi açıdan da oldukça önemlidir. Bu sebeple firmanın müze yetkilisine, gerekli güveni vermesi gerekir. Burada firmamız güven, hassasiyet ve taşımacılık hizmeti için gerekli olan karşılıklı memnuniyeti, müşterilerine sağlar. Nakliyat sürecinde gerekli olan her türlü ekipman kullanılır. Aynı zamanda teknolojinin olanakları da taşıma hizmetinde ön planda olur. Güvenlik önlemlerinin alınması ile birlikte, taşınma sürecinde tarihi eserlere zarar gelmemesi adına alanında profesyonel ekip çalışma sağlar. Müze taşımacılığı ya da evden eve nakliyat gibi çeşitli taşıma ihtiyaçlarınızda yanınızda yer alan firmamızı, siz de tercih edebilirsiniz. 

Ayrıca Diğer Hizmetlerimiz:
Ofis Taşıma
Villa Taşıma
Eşya Depolama
Asansörlü Taşıma
Eşya Depolama
Müze Taşıma
Evden eve Taşıma
Piyano Taşıma

Hizmet Özellikleri
 • İlk olarak evinizin taşınacağına karar verirseniz birinci görev nakliyat firmalarından ekspertiz talep ediniz.
 • Yapılan ekspertizler ve verilen bilgiler eşliğinde firma seçiminde dikkatli olmanız gerekmektedir. Yapılan tüm görüşmeleri detaylı bir şekilde sözleşme aşamasına geçirilmesi gerekmektedir. ( Firmamız tarafından ücretsiz ekspertiz olarak yapılmaktadır.)
 • Taşınma işlemlerinde eşyaların yoğunluğu, mesafeler veya farklı durumlara istinaden taşınma süreleri bir gün, iki gün yada birkaç gün sürebilir.
 • Taşınma süreçlerinde mobilyaların, beyaz eşyaların ve elektronik eşyaların söküm, paketleme ve kurulum işlemleri detaylı olarak yapılır.
 • Taşınma işlemlerinde her zaman kurumsal nakliyat firmaları tarafından yetkili bir personel bulundurmak zorundadır.
 • Sigorta işlemleri ile ilgili olarak nakliye firmaları tarafından gerekli sigorta işlemleri taşınmadan önce yapılır ve müşteriye verilir. Nakliye tarafından iletilmediği taktirde siz talep ediniz.
Fotoğraf Galerisi
Sıkça Sorulanlar
Müze Nakliyat Nedir

Müzede bulunan eşyaların, taşınmaya hazır hale getirilerek (mobilya sökümü, beyaz eşya sökümü, küçük eşyaların paketlenmesi, ambalaj) yeni bir eve taşınarak kurulumunun hasarsız ve temiz olarak yapılmasıdır.

Müze Nakliyat Fiyatları Nasıl Hesaplanır

Ev taşıma maliyet ve fiyatlandırması yapılrken bir çok etken var. Bunların uzman kişiler tarafından yerinde görülmesi ve çalışma yapması gereklidir. Fiyatlandırmayı etkileyen durumlar: Eşya miktarı, sigorta bedeli, taşınacak mesafe, işçilik, kullanılacak malzeme, kat durumları, araçların binaya yanaşma mesafesi. Bu saydıklarımız fiyatı büyük oranda etkileyen durumlardır. Bir birilerinden bağımsız olarak hesaplanamazlar.

Müze Nakliyat Sigortası Nedir

Eşya taşımacılığı esnasında oluşabilecek hasarları karşılayabilen sigortaya nakliyat sigortası denir. İki çeşit nakliyat sigortası türü var. Ev Taşıma sigortası kapsamı: Taşınma esnasında oluşabilecek hasarların tamamını karşılar. Yük sigortası: Bu sigorta da araç uzun yolda iken devrilme ve kaza yapması gibi durumlarda bütün hasarı karşılayan sigortadır. Fakat bu sigorta küçük ve tek parça hasarları karşılamaz.

Müze Nakliyat Şirketini Seçerken Nelere Dikkat Etmeyiliz

Nakliyat firması tercihi yaparken; öncelikle o firmanın geçmişine bakmak lazım, şikayetleri var mı sorgulamak lazım, ayrıca firmanın referanslarını incelemek lazım ve en önemlisi firma ile çalışmadan önce detaylı bir sözleşme yapmak lazım.

Bize Sorabilirsiniz

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Horoz Nakliyat
  Horoz Nakliyat
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?